VAROVÁNÍ

VAROVÁNÍ PŘED DODAVATELI FVE NA OHŘEV VODY, V RÁMCI DOTACE NZÚ-LIGHT

Chceme Vás upozornit na nekalé praktiky některých firem instalujících fotovoltaické systémy pro ohřev teplé vody v rámci dotace Nová zelená úsporám-light. Na základě našich zkušeností – firmy si klienty získávají reklamními letáky a setkáními na základě pořádání semináře v obci. Tito dodavatelé většinou nepodávají přesné a ÚPLNÉ informace.

Varujeme především seniory, že pro získání dotace se NEpodepisují žádné smlouvy a pro zprostředkování dotace, není potřeba předávat plnou moc. Nutnou dokumentaci pro podání žádosti o dotaci může podepsat pouze zástupce MAS nebo EKIS a poradenství se vždy poskytuje BEZPLATNĚ.

Při výběru dodavatele FVE může zájemcům pomoci databáze REFSITE (https://www.refsite.info/), která slouží jako databáze recenzí firem.

Tyto praktiky se převážně týkají firem, které nabízejí FVE za 1 Kč. Lidé bez jakýkoliv znalostí důvěřují a dokonce firmám dají plnou moc k jednání v rámci dotace. Uvědomte si, že dáváte plnou moc k nakládání s vaší identitou občana. A co víc, podepisujete současně nevýhodnou smlouvu, z které se nelze takřka vyvázat bez sankcí. Tyto firmy často nabízí v obcích i semináře pro seniory, kde předají seniorům, poloviční informace. Mnohdy za částku 90 000,- nabídnou pouze základní instalaci a chtějí pak doplatek za další komponenty. Dejte si pozor, poraďte se ohledně výběru dodavatele alespoň s rodinnými příslušníky. Ohledně jakýchkoliv informací v rámci NZÚ-L se obracejte na MAS či EKIS.